Jedyny taki serwis filmowy w sieci!

Sklep ze zdrową żywnością

Dobra alternatywa dla marketu

W szczytowym punkcie rozwoju cywilizacji zapominamy często, że człowiek jest stworzeniem biologicznym i jako takie potrzebuje odpowiednich warunków do życia. Zaniedbywany jest nie tylko regularny ruch czy przebywanie na świeżym powietrzu (które najczęściej, zwłaszcza w miastach, nie jest wcale świeże) ale przede wszystkim prawidłowe odżywianie. Wielu ludzi je zupełnie bezrefleksyjnie, dbając jedynie o to, by odpowiadał im smak pożywienia i by można je było szybko przygotować. Efektem jest spożywanie mnóstwa szkodliwych substancji – wzmacniaczy smaku, aromatów, barwników. Za tym idzie stale rosnąca liczba alergii, chorób układu pokarmowego i skóry.

Dlatego też coraz popularniejsza staje się świadomość żywieniowa – konsumenci chcą wiedzieć co kupują i jak to wpłynie na ich organizm, często zaczyna im też zależeć na kondycji planety. Odpowiedzią stały się sklepy ze zdrową żywnością, oferujące produkty ekologiczne, czyli opatrzone certyfikatami zaświadczającymi, że zostały wyprodukowane bez użycia sztucznych nawozów i innych substancji niedostępnych w naturalnym środowisku.

Dlaczego warto wybrać sklep ze zdrową żywnością?

Do sklepów bio ciągle podchodzi się z lekką nieufnością, jednak nie jest ona niczym uzasadniona. Produkty w nich oferowane podchodzą ze sprawdzonych upraw, które są regularnie kontrolowane. Ponadto, potwierdzono ich większą wartościowość – na przykład owoce i warzywa zawierają o wiele mniej metali ciężkich oraz pestycydów. Jest w nich także więcej antyoksydantów niż w tych pochodzących ze sztucznie nawożonych upraw.

Coraz większa dostępność sklepów bio z kolei sprawia, że nie trzeba poświęcać wiele czasu i energii na zakupy. Sklep ze zdrową żywnością online zapewnia całkowitą oszczędność czasu – produkty po prostu są przywożone do domu.

Co oprócz żywności?

Sklepy ze zdrową żywnością często oferują także kosmetyki wyprodukowane z poszanowaniem środowiska i nietestowane na zwierzętach, a także chemię gospodarczą. Bywają także połączone ze sklepami zielarskimi. Stale wzrasta zarówno wybór miejsc, gdzie można zrobić zakupy, jak i przekrój asortymentu w nich dostępnego. Można tam także kupić produkty typu superfood, które zawierają szczególnie dużo przyswajalnych składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Back to top